h Dolar 32,4925 % 0.66
h Euro 34,9123 % 0.66
h Sterlin 41,4829 % 0.52
h Altın (Gr) 2.405,23 %0,61
h BIST100 10.391,89 %2,23
a

Samsun’da Gazzeli çocuklar için bir yardım kampanyası başlatıldı. Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Olgunlaşma Enstitüsü ve Halk Eğitim Merkezleri, bir tır dolusu yardım malzemesi üretmek amacıyla gönüllü olarak bir araya geldi. Kursiyerler ve usta öğreticiler yaklaşık bir ay süresince çalışarak eşofman takımlarından oyuncaklara kadar birçok malzemeyi ürettiler. Yeni doğan setleri, havlu takımları, polar battaniyeler, maske, oyuncak, uyku tulumu, örgü bebek kazağı, eldiven, bere, çorap, sweatshirt, namaz eteği ve başörtü gibi ürünler üretildi. Üretilen bu malzemeler, Samsun Olgunlaşma Enstitüsü bahçesinde bulunan bir tıra yüklenip Mersin Limanı’na gönderilecek. Oradan da Milli Eğitim Bakanlığı’nın koordinasyonunda ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Samsun Mili Eğitim Müdür Yardımcısı Hanife Öztürk Erdin, konuyla ilgili bilgi vererek, “Millet olarak yardımsever olduğumuzu bir kez daha kanıtladık. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak, tıpkı 6 Şubat depremi sonrasında olduğu gibi, bu sefer de halk eğitim merkezlerimiz ve olgunlaşma enstitümüz seferber oldu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda gönüllük esasına dayalı bir çalışma başlattık. ‘Dikiş makineleri bu sefer Gazze İçin Çalışıyor’ sloganıyla bu seferberliği başlattık. Kimseyi zorlamadan kursiyerlerimiz ve usta öğreticilerimiz bu üretimleri gerçekleştirdi. Ayrıca bazı hayırseverlerden de destek aldık. Dikiş atölyelerimizde bu ürünleri ürettik. Hızlı bir şekilde üretimleri tamamladık. 300 adet yeni doğan seti, polar battaniye üretimi, çeşitli yaş gruplarına ait 3 bin adet eşofman takımı, 232 bin yetişkin maskesi, 120 bin çocuk maskesi ve 2 bin adet çocuk oyuncakları yapıldı. Ayrıca uyku tulumları ve çeşitli ürünler üretildi” şeklinde konuştu.

Bayrampaşa’da korkunç olay: Kadın, silahlı saldırı sonucunda ağır yaralandı

Sıradaki haber:

Bayrampaşa’da korkunç olay: Kadın, silahlı saldırı sonucunda ağır yaralandı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.