h Dolar 33,0600 % -0.07
h Euro 36,0294 % -0.07
h Sterlin 42,7619 % -0.16
h Altın (Gr) 2.551,71 %-1,88
h BIST100 11.153,25 %0,12
a
  • Vakit
  • Gündem
  • Rusya’da depoda çıkan yangın, 50 bin metrekarelik alanı etkisi altına aldı.

Rusya’da depoda çıkan yangın, 50 bin metrekarelik alanı etkisi altına aldı.

Rusya'nın St. Petersburg kentinde bulunan Wildberries'e ait e-ticaret platformundaki büyük bir depoda çıkan yangın, 50 bin metrekarelik alanı kül etti. Yangın, yolcu uçaklarından bile görülen alevlerle hızla büyüdü. Toplam hasarın 126 milyon dolar olduğu belirtildi. Şirketin açıklamasına göre, depodaki herkes güvenli bir şekilde tahliye edildi ve müşterilerin zararları karşılanacak. Yangının elektrik hatlarındaki arızadan kaynaklandığı bildirildi ve olay hakkında soruşturma başlatıldı.

Rusya’nın St. Petersburg kentinde, ülkenin en büyük e-ticaret platformuna ait bir depoda çıkan yangın büyük bir tahribat yarattı. Yaklaşık 50 bin metrekarelik alanın küle döndüğü olayda, depodan yükselen alevler hatta yolcu uçakları tarafından bile görüntülendi. Toplamda 126 milyon dolarlık maddi bir hasar meydana geldi.

Wildberries adlı Rusya’nın en büyük e-ticaret platformuna ait olan depo, St. Petersburg kentinde bulunuyor ve 70 bin metrekarelik bir alana sahip. Yangın, sabah saat 07.40 sularında başladı ve kısa sürede yayıldı. Olay yerine Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’na bağlı ekipler 270 personel ve 57 yangın söndürme aracıyla sevk edildi. Depodan yükselen yoğun duman ve alevler, hatta yolcu uçaklarından bile görünür bir şekilde görüldü.

Depoda çıkan yangın sonucunda 50 bin metrekarelik bir alan tamamen küle döndü ve bazı bölümleri çöktü. Şirket yetkilileri, herkesin güvende olduğunu ve zarar gören müşterilerin tazmin edileceğini açıkladı. Yangın ise 5 saatlik yoğun müdahalenin ardından kontrol altına alındı. Olayın nedeni olarak elektrik hatlarındaki bir arıza gösterilirken, St. Petersburg Savcılığı da soruşturma başlattı.

Bu olay sonucunda toplamda 126 milyon dolarlık bir maddi hasar meydana gelirken, Wildberries şirketi büyük bir zararla karşı karşıya kaldı. Depo yangınına ilişkin gelişmeler titizlikle takip ediliyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye’nin kuzeyindeki sızma girişimini başarıyla engelledi

Sıradaki haber:

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye’nin kuzeyindeki sızma girişimini başarıyla engelledi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.