h Dolar 32,4876 % 0.65
h Euro 34,9141 % 0.65
h Sterlin 41,4911 % 0.53
h Altın (Gr) 2.405,14 %0,61
h BIST100 10.391,89 %2,23
a
  • Vakit
  • Eğitim
  • Vakit.com.tr: “Şehitlerimiz için bayrak töreninde duygu dolu an”

Vakit.com.tr: “Şehitlerimiz için bayrak töreninde duygu dolu an”

Manisa'nın Sarıgöl ilçesindeki Hayriye Ertürk Anadolu Lisesinde düzenlenen bayrak törenine katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak ve ekibi, Kuzey Irak'ta şehit olan askerlere saygı duruşu yaparak törene başladı. Yıldırak, öğretmenler ve öğrencilerle birlikte İstiklal Marşı'nı okudu ve konuşma yaptı. Konuşmasında, şehitlerin fedakarlıkla görev yaptığını vurgulayan Yıldırak, vatanlarını korumak ve sahip çıkmak için üzerlerine düşen görevi yapacaklarına inandığını belirtti. Törenin ardından şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Manisa’nın Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, her pazartesi bir okulda düzenlenen bayrak törenlerine devam ediyor. Bu hafta, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak ve ekibi, Hayriye Ertürk Anadolu Lisesi’ndeki törene katıldı. Tören, Kuzey Irak’ta şehit olan 9 asker için yapılan 1 dakikalık saygı duruşuyla başladı. Yıldırak, törende bir konuşma yaptı.

2023-2024 Eğitim Öğretim yılının birinci döneminin son haftasında da Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak, Sarıgöl Hayriye Ertürk Anadolu Lisesi’nde bayrak törenine katıldı. Cuma akşamı Kuzey Irak’ta meydana gelen terör saldırısında şehit olan 9 Mehmetçik için de 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Yıldırak, konuşmasında, “Her hafta bir okulumuzda buluşarak milli marşımızı okuyarak haftaya başlıyoruz. Bu hafta da sizlerle okumayı planladık. Ancak bugünkü bayrak törenini ne yazık ki yüreklerimiz yanarak yapıyoruz. Bölücü terör örgütü ile askerlerimiz arasında çıkan çatışma sonucunda 9 vatan evladımızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bu bayrağın altında özgürce marşımızı okuyabilmek için canlarını feda eden yiğitlerimiz var. Bizler onların emeğinin karşılığını ödeyemeyiz ama bize düşen görev, bu vatanı korumak ve sahip çıkmaktır. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve kederli ailelere sabır diliyorum” dedi.

Yıldırak’ın konuşmasının ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı okunarak şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Sarıçam ilçesinde NİYET Akademisi faaliyete geçti

Sıradaki haber:

Sarıçam ilçesinde NİYET Akademisi faaliyete geçti

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.