h Dolar 31,0361 % 0.09
h Euro 33,7956 % 0.09
h Sterlin 39,4082 % 0.5
h Altın (Gr) 2.026,79 %0,45
h BIST100 9.373,24 %0,66
a
  • Vakit
  • Eğitim
  • Öğrenciler, Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için provaya başladı.

Öğrenciler, Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için provaya başladı.

Başiskele Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ortaokul ve lise son sınıf öğrencilerine yönelik LGS ve YKS sınavlarının provasını gerçekleştirdi. Başiskele Belediyesi tarafından öğrencilere test kitabı desteği sağlandıktan sonra yapılan deneme sınavı, öğrencilerin kendilerini ölçme ve değerlendirme imkanı bulmasını sağladı. Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, sınav öncesi öğrencilere başarılar dileyerek, Başiskele'yi eğitimde de cazibe merkezi haline getirmeye devam ettiklerini belirtti.

Başiskele’de LGS ve YKS Sınavlarının Provası Gerçekleştirildi

Başiskele Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Başiskele ilçesinde ortaokul ve lise son sınıf öğrencilerine yönelik LGS ve YKS sınavlarının provasını gerçekleştirdi. Belirlenen okullarda yapılan “LGS ve YKS Deneme Sınavı”, öğrencilere gerçek sınav deneyimini yaşama ve kendilerini değerlendirme fırsatı sunuyor.

Başiskele Belediyesi, geçtiğimiz yıl büyük beğeni toplayan LGS ve YKS Deneme Sınavı uygulamasına bu yıl da devam ediyor. 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik test kitabı desteği sağlayan Başiskele Belediyesi, öğrencilere gerçek sınavı aratmayan bir deneme sınavı imkanı sunuyor.

Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Şehit Emrah Sapa ve Servetiye Cephesi Proje Anadolu Lisesi’nden LGS ve YKS Deneme Sınavı’na katılan öğrencileri sınav öncesi ziyaret ederek başarılar diledi. Öğrencilere cesaret veren ve başarılarını destekleyen Başkan Özlü, “Başiskele olarak eğitimde de cazibe merkezi olmaya devam ediyoruz. Ülkemizin geleceğini şekillendirecek gençlerimizin en iyi üniversitelere yerleşip başarılı bir şekilde mezun olmalarını umuyoruz. Şansa güvenmiyoruz, çalışarak güzel işler başaracağımıza inanıyoruz” dedi.

Başiskele ilçesinde gerçekleştirilen LGS ve YKS Deneme Sınavı, öğrencilere sınav tecrübesi kazandırmanın yanı sıra motivasyonlarını arttırmayı hedefliyor. Başiskele Belediyesi, gençlerin geleceğine yapılan yatırımlarla Başiskele’yi bir eğitim merkezi haline getirmeyi sürdürüyor.

Gençlere İşsizlik Sorununu Çözmek İçin “Geleceğin Mesleklerini Öğretebileceğimiz” Projesi

Sıradaki haber:

Gençlere İşsizlik Sorununu Çözmek İçin “Geleceğin Mesleklerini Öğretebileceğimiz” Projesi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.